تاریخ ثبت: دوشنبه, 20 آبان,1398 08:15:12 ق.ظ

تسهیلات برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی دانشگاه گنبد کاووس

به منظور تشويق و ترغيب دانشجويان، تسهیلات ويژه‌ای برای برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

تسهيلاتی که دانشگاه گنبد کاووس برای برگزيدگان المپيادهای علمی و دانشجويی ارائه می‌دهد:

1.پرداخت هزینه ثبت نام و ایاب و ذهاب دانشجویان در مرحله اول المپیاد غیرمتمرکز کشور

2.دانشجویانی که در مرحله اول المپیاد غیرمتمرکز انتخاب شوند از طرف دانشگاه مبلغ دو میلیون و پانصد هزار ریال تشویقی دریافت نموده و هزینه‌های شرکت وی در مرحله نهایی پرداخت می‌گردد.

3.دانشجویانی که در مرحله نهایی رتبه 1 تا 3 را کسب نمایند مبلغ ده میلیون ریال از طرف دانشگاه تشویقی دریافت می‌کنند.

4.دانشجویانی که در مرحله نهایی رتبه 4 تا 15 را کسب نمایند مبلغ پنج میلیون ریال از طرف دانشگاه تشویقی دریافت می‌کنند.

 

تسهیلاتی که وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری ارائه می‌دهد:

1.دانشجویانی که در مرحله نهایی رتبه بین 1 تا 15 کسب نمایند افزون بر دریافت تشویقی از دانشگاه، در صورت كسب حدنصاب علمي برابر با 80 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در همان رشته آزمون مي توانند بدون شركت در آزمون كارشناسي ارشد متناسب با تعداد داوطلب و ظرفيت هر رشته محل در كارشناسي ارشد، با معرفي مركز المپياد سازمان سنجش، مستقيماً توسط دانشگاهها پذيرفته شوند.

2.نفرات اول تا سوم مرحله نهايي المپياد علمي دانشجويي كشور با تاييد سازمان سنجش آموزش كشور كه متقاضي دريافت بورس دكتري خارج از كشور باشند، مي توانند براي تشكيل پرونده با رعايت ضوابط و معرفي مركز المپياد به اداره بورس مراجعه نمايند.

3.نفرات اول تا سوم مرحله نهايي المپياد علمي دانشجويي كشور با تاييد سازمان سنجش آموزش كشور مي‌توانند از بورس تحصيلي نخبگان استفاده نمايند.

4.نفرات اول تا سوم مرحله نهايي المپياد علمي دانشجويي كشور با تاييد سازمان سنجش آموزش كشور و معرفي بنياد ملي نخبگان به نظام وظيفه مي توانند خدمت سربازي را با سپري كردن يك دوره آموزش نظامي و انجام پروژه هاي پژوهشي روي موضوعات مورد نياز كشور بگذرانند.